Mobilo telefonu spēles

Pasaules kopējais spēļu tirgus tiek lēsts ka apgroza vairāk nekā 90 miljardus Eiro gadā, bet mobilo telefonu spēles vien apgroza 25 miljardus dolāru un tas ir pietiekami liels skaitlis ja ņem vērā to, ka pirms 10 gadiem šādi mobilie telefoni, jeb viedtālruņi nemaz nebija. Mobilie telefoni taču ir mums visiem un parasti lieākā daļa spēles izmanto tieši “freemium” modeli, kur spēlīti var nolādēt par velti, bet lai varētu iegūt papildus dzīvības vai tikt uz augstākiem līmeņiem ir jāmaksā īsta nauda. Tas tad arī ir ļāvis šai industrijai izaugt līdz milzu apjomam un 2015.g ads varētu būt pirmais, kurā mobilo telefonu spēles apsteigs spēļu konsoles ar līdz pat 30 miljardiem dolāru lielu apgrozījumu kas jau būs aptuveni 1/3 daļa no kopējā spēļu tirdus. Lielākās mobilās platformas Apple un Google arasti iekasē l’diz pat 30% no visas maksas, kas tiek veiktas šajās spēlēs un tāpēc abas kompānijas gadā nopelna vairāk kā 3 miljardus dolāru tikkai no tā, ka citi cilvēki veido šīs sēles un patērētāji tās izmanto un par tām ir gatavi maksāt. Un tā, kā tiek prognozēts, ka mobilo telefonu spēles sastādīs pat 40 miljardus dolāru līdz 2017. gadam, tad ir skaidrs, kāpēc visas lielās spēļu kompānijas no konsolēm un datorspēlēm sāk lēnām pāriet uz mobilo telefonu platformām. Protams, šādas spēļu konsoles nekur nepazudīs, bet mobilo spēļu tirgus noteikti sāks izplatīties aizvien ātrāk un ātrāk.

Un padomājiet nākotnē, kad mobilie telefoni būs tik ātri, ka tos varēs pieslēgt pie lieliem monitoriem, tad vairs šādas spēļu konsoles nebūs vajadzīgas un būs iespējams spēlēt spēles pa taisno no mobilā telefona, jo jau tagad jaunākie telefoni vairs nemaz tik daudz neatpaliek no datoriem savā procesora ātrumā, operatīvās atmiņas lielumā, kā arī kopējās atmiņas daudzumā. Vienīgā lieta, kur mobilie telefoni vēl kādu laiku nebūs tik labi kā konsoles un datori būs grafiskajā izpildē, jo videokartes telefonos vēl pagaidām ir visai vājas un būs jāpaiet kādam laikam līdz mēs nonāksim līdz situācijai, kas spēļu konsoles vairs nebūs vajadzīgs.

Lai izveidotu mobilo spēli ir vajadzīgas lielas investīcijas, un tāpēc arī parasti šie spēļu ražotāji ņem kredītus, bet tie nav nekādi kredīti parādniekiem, bet gan nopietnas kredītsaistības miljonu dolāru apmērā, lai varētu algot darbiniekus, kas pēc tam tad arī rada šīs spēles un un gan domā spēļu gaitu gan arī veido grafiku un tās pēc tam arī testē. Šis viss process aizņem daudz laika un darba un, lai gan mobilās spēles vēl nav tik nopietnas, kā datorspēles vai konsoļu spēles, tomēr tās strauji attīstās un visticamāk ka tuvākajā laikā arī sāks iznākt pirāms tišām labās 3D spēles ar grafiku kas pielīdzināma būs spēļu konsolēm!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.