Nintendo spēļu platforma

Nintendo ir japāņu elektronisko ierīču ražošanas kompānija, kura dibināta 1889. gadā, kā vienas japāņu kāršu spēles ražotāja. Šī kompānija kopumā ir izveidojusi un veiksmīgi pārdevusi septiņas dažādu veidu spēļu konsoles ar vairākiem modeļiem, kuru pārdošanas kopskaits 2013. gada nogalē bija sasniedzis jau aptuveni 670 miljonu ierīču. Pirmās spēļu konsoles Nintendo sāka ražot 1977. gadā. Tās neguva lielu atsaucību līdz NES (Nintendo Entertainment System) ražošanai un nonākšanai tirgū.

Pirmās Nintendo spēļu konsoles bija Color TV Game un Game & Watch. Šīs spēļu platformas tika pārdotas tikai Japānā un lielu atsaucību tirgū tā arī neguva. 1985. gadā Nintendo izdeva jaunu spēļu konsoli ar saīsināto nosaukumu NES. Tā bija pirmā ierīce, kuru kompānija pārdeva ārpus Japānas un tā arīdzan guva milzīgus panākumus. 8 bitu konsole ar plašo un interesanto spēļu klāstu ir populāra vēl šodien, un daudzi video spēļu entuziasti labprāt iegūtu NES arī savā īpašumā. Ļoti daudzas mūsdienās pazīstamas spēļu franšīzes kā, piemēram, Legend of Zelda ir aizsākušās tieši uz šīs spēļu platformas.

Kompānijas līdz šim vienam no veiksmīgākajiem ražojumiem sekoja tā uzlabota versija jeb 16 bitu SNES. Šī konsole neguva tik spožus panākumus kā tās priekštece, bet tik un tā pārdošanas apjomi bija ievērojami lieli. Arī dažādu NES spēļu turpinājumi bija pieejami uz jaunās SNES spēļu konsoles. Pēc SNES Nintendo izlaida divas spēļu konsoles – Nintendo 64 un Nintendo GameCube. Šo konsoļu pārdošanas apjomi bija ievērojami mazāki nekā NES un tiem popularitātes ziņā vajadzēja konkurēt ar tajā laikā strauji augošajām citu spēļu konsoļu ražotāju firmām. Piemēram, GameCube popularitāti pasaules tirgū bija grūti iemantot, jo tā bija sestās paaudzes spēļu konsole un tai vajadzēja konkurēt ar tādiem grandiem kā Sony Playstation 2, Sega Dreamscast un Microsoft Xbox.

2006. gadā Nintendo atkal radīja revolūciju video spēļu jomā, klajā laižot Wii spēļu konsoli. Atšķirībā no pierastajām spēļu konsolēm, kurās visa darbība tiek kontrolēta ar pulti, Wii pults reaģē uz tās kustībām vidē. Šāda tehnoloģija ļāva izveidot tādas spēles, kā Wii Sports, kurās spēlētājam ir fiziski jākustas. Šīs spēļu konsoles pārdošanas apjomi vēl joprojām ir milzīgi, tāpat kā plašais spēļu klāsts, kurš atšķiras no citu spēļu konsoļu piedāvājuma.

Nintendo var uzskatīt par pionieriem pārnēsājamo video spēļu ražošanā. Pirmā pārnēsājamā video spēļu konsole, kuras lielums to atļāva pat ielikt kabatā, bija Game & Watch. Šis spēļu konsoles paveids bija aizsākums pasaulē plaši pazīstamajai spēļu platformai Game Boy. Game Boy ir trešā visu laiku pārdotākā spēļu konsole pasaulē. Otrajā vietā ir tās sekotāja – Nintendo DS. Nintendo DS pēc dizaina ir līdzīga Game & Watch spēļu konsolei, bet tai ir visi mūsdienu spēļu konsoļu elementi. Pēdējā šāda tipa izdotā konsole ir Nintendo 3DS, kuras ekrāns spēlētājam rada 3 dimensiju efektu.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.