Playstation spēļu platforma

Playstation jeb PS ir Sony radīta spēļu konsoļu platforma. Šis zīmols tika prezentēts 1994. gada 3. Decembrī, Japānā, reizē izlaižot pirmo Playstation konsoli. Šobrīd zīmolu prezentē četras spēļu konsoles, mediju centrs, tiešsaistes pakalpojumu serviss, 2 pārnēsājamās spēļu konsoles un citas ierīces.

1994. gadā izlaistais oriģinālais Playstation bija piektās paaudzes spēļu konsole ar šāda veida izskatu un kontroles sistēmu. 2000. gada 7. Jūlijā Sony nāca klajā ar uzlabotu Playstation versiju, kuru nosauca par PSone. Šai spēļu konsolei bija mainīts dizains – tā bija mazāka un ar gludākām malām. Tai arīdzan bija vērojamas grafikas izmaiņas lietotāja interfeisā. 2003. gadā šo abu spēļu platformu kopējais pārdošanas apjoms bija 102.49 miljoni vienību un laika gaitā šī konsole kļuva par pirmo, kuras pārdošanas apjoms sasniedzis 120 miljoni vienību.

2000. gadā tika izlaista jauna spēļu konsole – Playstation 2. Tā sastādīja konkurenci citām tā laika populārākajām konsolēm kā Xbox, Dreamcast un Nintendo Gamecube. Šī sestās paaudzes spēļu konsole atbalstīja arī lielāko daļu spēļu, kas bija paredzētas oriģinālajam Playstation. 2009. gadā šī konsole kļuva par visātrāk pārdoto konsoli vismaz 100 miljonu vienību apmērā un 2012. gadā Playstation 2 bija pārdota jau vairāk kā 155 miljonu vienībās. Gluži kā priekštecim, arī Playstation 2 tika izdota nedaudz uzlabota versija. 2004. gadā Playstation 2 Slimline piedāvāja krietni mazāku izmēru, mazāku skaņas daudzumu un iebūvētu portu, lai varētu lietot interneta pakalpojumus.

Sešus gadus pēc Playstation 2 izlaišanas, klajā nāca Playstation 3. Šī septītās paaudzes spēļu konsole bija konkurents Nintendo Wii un Xbox 360. Playstation 3 bija pirmā konsole, kas ieviesa jaunu kustību tehnoloģiju ar savu jauno bezvadu pulti. Šajā konsolē arī ir Blu-ray disku atskaņotājs, kā arī tā nodrošina augstas izšķirtspējas kvalitāti uz ekrāna. 2013. gada Novembrī visā pasaulē Playstation 3 pārdošanas apjoms pārsniedza 80 miljonus vienību. Arī šai konsole Sony izlaida Slim versiju ar pārveidotu dizainu un uzlabotiem tehniskajiem aspektiem. Bez Slim versijas šai konsolei pieejams arī Super Slim modelis, kas sver tikai 2 kilogramus.

Šobrīd jaunākā un arī tehniski labākā Sony spēļu konsole ir Playstation 4 jeb PS4. Tā tika izdota 2013. gada rudenī, lai gan tās izstrāde sākās jau 2008. gadā. Bez visiem tehniskajiem uzlabojumiem un astotās paaudzes spēļu sistēmas, klajā nāca Playstation aplikācija, kas ļauj īpašniekiem ar konsoli savienot savus viedtālruņus vai planšetdatorus, tādējādi pievienojot vēl vienu ekrānu un uzlabojot spēlēšanas kvalitāti.

Bez klasiskajām spēļu konsolēm tirgū ir arī divas mazākas pārnēsājamās spēļu konsoles – PSP jeb Playstation Portable guvis ļoti lielu popularitāti tāpat kā tā pēctecis PS Vita.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.