Populārākās datorspēles pasaulē

Datorspēļu spēlēšana mūsdienās ir viens no populārākajiem veidiem, kā pavadīt savu brīvo laiku un izklaidēties. Daudz cilvēku to dara visai bieži un pat ar to pelna naudu, savukārt citi datorspēles nespēlē vispār. Datorspēļu vēsture ir apmēram tikpat sena, cik mūsdienās pazīstamo datoru vēsture. Laika gaitā ir programmētas un izlaistas pietiekami daudz datorspēļu, lai jebkurš spēlēt gribētājs varētu atrast kaut ko savai gaumei. Līdz mūsdienām piecas populārākās un visvairāk pārdotās datorspēles ir Minecraft, World of Warcraft (WoW), Diablo III, Half-Life 2 un Starcraft. Lai gan šīs spēles ir ļoti populāras, tomēr tās ir arī dārgas un bieži vien cilvēkiem ir jāņem bezprocentu kredīts, lai nosegu šīs spēļu izmaksas, jo tās nereti ir arī diezgan atkarību izraisošas!

Minecraft
Zviedru programmētāja Markus Persson izstrādātā un vēlāk arī sekmīgi pārdotā datorspēle strauji ieguva popularitāti daudzu datorspēļu cienītāju vidū. Pirmā spēles versija tika izlaista 2009. gada 17. Maijā un tās pilnā versija tirgū tiek pārdota no 2011. gada 18. Novembra. Spēle guva popularitāti tās plašo iespēju un praktiski neierobežotās pasaules dēļ. Spēlētājs šajā 3D pasaulē var darīt, ko vien vēlas, piemēram, uzbūvēt savu sapņu māju vai cīnīties ar spēlē sastopamajiem briesmoņiem. Minecraft bieži tiek kritizēta tās grafiskā attēlojuma dēļ. Visa spēle sastāv no blokiem un pikseļiem, kas savas vienkāršības dēļ arī aizrauj lielāko daļu spēlētāju. Spēlei pieejama arī tiešsaistes versija, kurā piedzīvojumos var doties vairāki spēlētāji vienlaikus.

World of Warcraft
World of Warcraft jeb WoW ir līdz šim pasaulē populārākā tiešsaistes lomu spēle. Pirmā spēles versija izlaista 2004. gadā un tai jau ir iznākuši 5 papildinājumi. WoW spēlētājs kontrolē savu tēlu, ar kuru tas var izpētīt virtuālo spēles pasauli, cīnīties ar monstriem vai citiem spēlētājiem, pildīt misijas un darboties ar spēles tēliem. Spēles vēsturē ir izveidoti vairāk kā 100 miljoni tēlu un spēlētāju skaits vēl joprojām turpina augt.

Diablo III
Blizzard Entertainment 2012. gadā izdotā Diablo III ir cīņas lomu spēle, kurā spēlētājam ir jāizvēlas viens no tēliem un jāpilda uzdevumi, lai cīnītos pret visa ļaunuma iemiesojumu – Diablo. Diablo III ir pasaulē visātrāk pārdota spēle, jo pirmo 24 stundu laikā tika pārdoti 3,5 miljoni kopijas. Spēle saņēmusi lielu kritiķu atzinību, lai gan tajā ir pietiekami daudz lietu, kas likušas veikt pārdomas par tās izstrādi un ideju.

Half-Life 2
Valve radītā Half-Life 2 ir pirmās personas šaušanas spēle, kurā spēlētājs iejūtas galvenā spēles varoņa Gordon Freeman tēlā un, izmantojot ieročus un dažādas spēles piedāvātās opcijas, cīnās ar monstriem un citiem spēles tēliem nākotnes pasaulē. Half-Life 2 saņēmusi ļoti daudz atzinību spēles fizikas, animācijas, skaņas efektu, tēlu un citu spēles elementu iespaidā. Spēle saņēmusi 39 dažādas gada spēles balvas un 2012. gadā tika atzīta par desmitgades datorspēli. Spēles grafiskais dizains un fizikas elementi ir izmantoti kā pamats arī citām, populārām datorspēlēm.

Starcraft
1998. gadā izdotā stratēģijas spēle jau kļuvusi par datorspēļu klasiku. Spēli izstrādājuši Blizzard Entertainment, kas arī izdevuši WoW un Diablo III. Spēles darbība norisinās 25. gadsimtā, kur tālā Piena galaktikas daļā 3 sugas cīnās par savstarpēju dominanci. Ļoti lielu popularitāti Starcraft tiešsaistes versija iemantojusi Āzijā īpaši Dienvidkorejā. Šajā valstī spēlētāji piedalās profesionālās sacensībās, slēdz darījumus ar sponsoriem un pat piedalās turnīros, kurus pārraida televīzijā.
Šīs bija tikai 5 no populārākajām un pārdotākajām datorspēlēm pasaulē. Kopumā ir izdotas vairāk kā 100 datorspēles, kuru kopiju pārdošanas apjoms ir sasniedzis vismaz 1 miljonu eksemplāru.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.