Xbox spēļu platforma

Xbox šobrīd ir viens no populārākajiem brendiem pasaulē. 2001. gadā Microsoft piederošā kompānija laida klajā jaunu spēļu konsoli ar nosaukumu Xbox. Līdz šim Xbox ir izveidojuši 3 – attiecīgi sestās, septītās un astotās paaudzes spēļu konsoles. Bez šīm spēļu platformām Xbox piedāvā arī dažādas aplikācijas, straumēšanu un tiešsaistes pakalpojumus. Xbox nosaukums radies saīsinot vārdus DirectX Box, kas attiecināmi uz Microsoft izstrādātajām grafikas sistēmām un pirmās spēļu konsoles izskatu.

Oriģinālā Xbox izlaišanas datums ir 2001. gada 15. Novembris, kad tas tika piedāvāts Ziemeļamerikas patērētājiem. To varētu uzskatīt par pirmo Microsoft centienu iekarot vietu spēļu konsoļu tirgū. Tā kā šī bija sestās paaudzes spēļu konsole, tai bija jāiztur konkurence ar tādiem citu kompāniju ražojumiem kā Sony Playstation 2, Sega Dreamcast un Nintendo GameCube. 2002. gadā tika ieviesta Xbox Live sistēma, kas Xbox lietotājiem ļāva spēlēt spēles tiešsaistes režīmā. Šajā gadījumā Xbox Live sastādīja jaunu konkurenci Dreamcast un vēlāk arī Playstation 2 tiešsaistes pakalpojumiem. Lai gan Xbox tiešsaistes režīms bija par maksu, tam bija vairākas priekšrocības, salīdzinot ar konkurentu pakalpojumiem – labāki serveri, draugu saraksts un apbalvojumi par dažādiem sasniegumiem spēlēs. Līdz nākamās Xbox konsoles izlaišanai, 2004. gadā šai spēļu platformai tika izveidota spēle Halo 2. Tā ir līdz šim vispārdotākā Xbox spēle un viena no populārākajām tiešsaistes spēlēm pasaulē.

2005. gada Novembrī tika izdots oriģinālās konsoles pēctecis – Xbox 360. Šī septītās paaudzes spēļu konsole konkurēja ar tādiem grandiem kā Sony Playstation 3 un Nintendo Wii. Xbox 360 pārdošanas apjomi bija milzīgi, jo tā jau pāris mēnešus iepriekš tika reklamēta E3 izstādē. Visos reģionos, izņemot Japānu, konsole tika izpārdota pilnībā. Šīs konsoles Xbox Live sistēma piedāvāja dažādus paplašinājumus, kas ļāva lietotājiem klausīties mūziku un skatīties filmas. Kā arī tika izveidota Kinect kustību kontroles sistēma, kas darbojās ar atsevišķu sensoru palīdzību. Xbox 360 piedāvāja arī dažādus tehniskus uzlabojumus, kā wi-fi uztvērēju, vairākus USB portus, paplašinātu atmiņas apjomu u.c.

2013. gada 22. Novembrī klajā nāca Xbox One. Astotās paaudzes spēļu platforma, kuras izdošanas laiks un tehnoloģiju apjoms pielīdzināms Sony Playstation 4 un Nintendo Wii U. Xbox One dizains ir divu iepriekšējo konsoļu apvienojums ar dažādiem uzlabojumiem. Ar šo konsoli iespējams ierakstīt savas spēles gaitu video, kā arī izmantot speciālu palīgierīci, kura ļauj skatīties televīziju un izpildīt komandas ar balss palīdzību. Xbox One pārdošanas apjomi ir krietni mazāki nekā priekštečiem, bet šīs konsoles tehniskie rādītāji ir ļoti iespaidīgi.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.